Засоби захисту рослин. Гербіциди

Агрохімікати сьогодні популярні як ніколи. Їх у своїй діяльності використовують практично усі, починаючи від дачників та господарів присадибних ділянок і закінчуючи величезними аграрними корпораціями. І пояснюється така ситуація просто – хімічні засоби захисту рослин дозволяють ефективно вирішувати масу проблем, які супроводжують сільгоспвиробників протягом кожного сезону. Мова йде і про грибкові захворювання культур, і про гризунів, нематод, шкідливих комах тощо. Проте, найбільш гостро стоїть питання боротьби із небажаною рослинністю, яка за своїм негативним впливом посідає перше місце у рейтингу найбільш складних завдань для аграріїв.

Шкідливий вплив бур’янів

У ході проведених досліджень було виявлено, що із збільшенням посівних площ на території нашої країни у кожній кліматичній зоні стало набагато більше різновидів смітних рослин, які заважають оптимальному розвитку культур. Чому необхідно вчасно та систематично проводити боротьбу із забур’яненістю посівів?

По-перше, небажана рослинність – це вічний конкурент культур за життєві ресурси: вологу, світло, мінеральні елементи та поживні речовини. Відбираючи їх, бур’яни таким чином сприяють не просто зменшенню урожайності культур, а й призводять до їхньої загибелі. Особливо це актуально на ранніх етапах вегетаційного періоду сільгоспкультур, коли їхня коренева система є слабкою та не здатною чинити опір, а їх наземна частина теж мало розвинута.

По-друге, бур’яни слугують домівкою для багатьох шкідників. До того ж, через них розповсюджуються тяжкі захворювання культур.

По-третє, через смітні рослини процес збирання урожаю значно ускладнюється і стає більш вартісним. А ще зібраний урожай разом із бур’яном потрібно додатково очищати та підсушувати, що теж завдає економічних збитків підприємствам.

Гербіциди – надійна відповідь небажаній рослинності

Хімічні засоби захисту рослин, призначення яких – знищувати бур’яни, називаються гербіцидами. Такі препарати на сьогоднішній день користуються підвищеним попитом на агрохімічному ринку. Розрізняються між собою гербіциди за способом та характером впливу, за тривалістю захисної дії, за рівнем ефективності та безпечності при використанні. Головне – це різні активні речовини, що лежать в основі кожного такого засобу. Саме вони і відповідають за основні характеристики цього виду пестицидів. Варто відзначити, що сучасні гербіциди створюються не лише як ефективний спосіб знищення смітних рослин, важливо, щоб вони означали цілковиту безпеку для навколишнього середовища.

Share and Enjoy:
 • MisterWong
 • Y!GG
 • Webnews
 • Digg
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

Короткий URL: http://www.polit.com.ua/?p=31327

Добавил: Дата: Дек 30 2016. Рубрика: Новости. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Ответы на данный момент закрыты, но вы можете посредством trackback отвечать с вашего сайта

Комментарии недоступны

Вход
Продвижение и оптимизация сайтов от Seo.Ua